Fotograf Szczecin

Jak się przygotować do sesji ciążowej

Jak się przygotować do sesji ciążowej – w tym wpisie napiszę o ubiorze, co zabrać na spotkanie ze mną, kiedy najlepiej wykonać sesję. Napiszę również kiedy najlepiej wybrać na sesję i dlaczego. Zapraszam do czytania i oczywiście do obejrzenia zdjęć z jednej z moich ostatnich sesji.

 

1. Kiedy najlepiej zrobić / wybrać się na sesję ciążową

Sesję najlepiej zrobić będąc w 26-34 tc, a umówić się minimum 3 tygodnie wcześniej. Zawsze staram się dobrać najdogodniejszy termin. Dlaczego w takich tygodniach ciąży? Ponieważ brzuszek nie jest jeszcze taki duży, przyszła mama ma więcej sił. Pod koniec ciąży ciało mocno się zmienia i jest już naprawdę ciężko. Z doświadczenia wiem, że to jest optymalny termin 🙂

 

2. Bielizna do sesji ciążowej

Najlepiej mieć ze sobą dwa komplety: białej/jasnej oraz czarnej/ciemnej. Wszystko zależy od ujęć, na jakich najbardziej zależy. Zawsze wychodzę z założenia, że im więcej tym lepiej. Nigdy nie zaszkodzi mieć więcej.

 

3. Makijaż / fryzura

U mnie przed sesją makijaż może zrobić Marta Mikiciuk M&M … Jest to dodatkowa opłata 150zł. Zrobienie makijażu trwa ok. 1h. Można również we własnym zakresie, w domu. Podobnie z fryzurą. Może ja wykonać Marta, można również we własnym zakresie.

Najważniejsze, by się czuć komfortowo i by na zdjęciach być sobą, czuć się komfortowo i wyjątkowo. Osobiście mocno polecam Martę, jej makijaż robi wrażenie na zdjęciach.

 

4. Ubranie

Zależy na jakich zdjęciach / kadrach najbardziej zależy. Proszę o wzięcie ze sobą leginsów lub spodni. Można koszule, sukienkę. W zasadzie można torbę podróżną zabrać ze sobą. Jestem osobą otwartą :). Oczywiście do dyspozycji też jest moja garderoba w studio.

5. Jak się przygotować do sesji ciążowej – odpoczynek

Warto przed sesją zadbać o dobre samopoczucie i odpoczynek. Na zdjęciach wszystko widać, a zmęczenie tym bardziej. Im bardziej przyszła mama wypoczęta tym lepiej. Bycie modelką, to nie taka prosta i szybka sprawa. Ważne też, by być w dobrym humorze 🙂

6. Rekwizyty – co zabrać ze sobą z domu

Jeśli masz pomysł na konkretne ujęcie to bardzo proszę o zabranie ze sobą odpowiedniego dodatku. Warto zabrać ubranko już dla Maleństwa, buciki, maskotkę, smoczek… Będą to Wasze wspólne osobiste kadry :). Zawsze sugeruję, by takie rekwizyty mieć ze sobą.

 

7. Jak się przygotować do sesji ciążowej – ubranie dla przyszłego taty

Oczywiście zależy wszystko od tego na jakich zdjęciach najbardziej zależy, na jakich kadrach. Ale stawiam na klasykę: jeansy ciemne, koszulę białą i ciemną (najlepiej czarną), bluzkę białą i czarną – najlepiej bez napisów.

Jeśli jesteście fanami jakiegoś zespołu sportowego ( Pogoń Szczecin ), to odpowiednie koszulki również mile widziane 🙂

8. Ile stylizacji zostanie wykonanych podczas sesji

Wszystko zależy od pakietu. Przed sesją zawsze rozmawiam z Wami, by Was poznać i dowiedzieć się na czym najbardziej Wam zależy. Podczas sesji do dyspozycji jest moja garderoba, którą dla Was systematycznie powiększam.

 

9. Cechy dobrego fotografa ciążowego

Każdy fotograf, który specjalizuje się w sesjach ciążowych powinien mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Ważne jest, by odpowiednio ustawić przyszłą mamę tak, by wyglądała wręcz idealnie. Trzeba brać też pod uwagę figurę, brzuch… Więcej na temat cech dobrego fotografa znajdziecie tutaj – Sesja ciążowa Szczecin w studio

 

To są odpowiedzi na najczęstsze zadawane mi pytania. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, dzwoń, pisz :). Chętnie na każde odpowiem 🙂

te.: 696 582 423 ; ania@gajdzinska.pl ; wyślij wiadomość

 

 

Jak się przygotować do sesji ciążowej Jak się przygotować do sesji ciążowej Szczecin fotografia ciążowa Szczecin Sesja ciążowa Szczecin Jak się przygotować do sesji ciążowej Jak się przygotować do sesji ciążowej Szczecin

 

 

 

Więcej zdjęć z sesji ciążowej – Fotografia ciążowa Szczecin

Zapoznaj się z moją ofertą – fotograf Szczecin oferta , cena makijażu 120zł

Fotograf Szczecin kontakt – skontaktuj się ze mną

Zajrzyj do moich profili w social media:

Facebook – Anna Gajdzińska Photography

Instagram – @fotografannagajdzinska

YouTube – Fotograf Anna Gajdzińska

Polub mnie, obserwuj, subskrybuj. Pokażę Ci jak pracuję, jakie jest moje hobby poza fotografią, zmotywuję Cię, zainspiruję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

54 ÷ = 54