Sesja ciążowa – cechy jakie powinien mieć profesjonalny fotograf

Sesja ciążowa – z tego wpisu dowiecie się jakie cechy powinien mieć profesjonalny fotograf ciążowy. Na czym powinien się skupić, na co zwracać uwagę. Obecnie jest bardzo dużo fotografów, każdy ma swój styl, swoje spojrzenie, wizje. To jest super. 🙂 Można wybrać taką osobę, która jest najbliżej naszej wrażliwości, upodobań, stylu. W mojej pracy zwracam uwagę przede wszystkim na emocje, subtelność, delikatność… Kocham fotografię minimalistyczną, ponieważ to ona pokazuje prawdę! Posiadam wiele sukienek, materiałów, które wykorzystuję podczas sesji. Podkreślają one jedynie ten wyjątkowy czas w życiu każdej mamy, a nie przysłaniają, to co jest najważniejsze. Zależy mi bardzo na tym, by moje zdjęcia coś opowiadały, miały w sobie to coś…

1. Sesja ciążowa – wiedza o tym jak najkorzystniej ustawić modelkę, by fotografie były perfekcyjne.

Każda przyszła mama w ciąży wygląda inaczej, ma swoje kompleksy, inaczej przybiera na wadze, ma inną budowę… Prosicie mnie często bym coś ukryła na zdjęciach, żebyście były troszkę szczuplejsze… Aby to osiągnąć staram się zawsze tak ustawić modelkę, by jak najlepiej wyglądała… Podczas sesji zawsze na bieżąco pokazuję jakie zdjęcia wychodzą. Dzięki temu wiem co jeszcze poprawić, na co jeszcze bardziej zwrócić uwagę. Jakie są oczekiwania, kompleksy, które powinnam ukryć. Mam swoje sposoby, triki, by modelka wyglądała szczuplej. Wykorzystuję firankę, zwracam uwagę na światło, dobieram odpowiednie ubranie, dbam o każdy szczegół. Ja osobiście najbardziej zwracam uwagę na odpowiednią postawę. Powiem szczerze, że każdy centymetr ma znaczenie. Każdy szczegół musi być dopracowany, a ja wiem co jest najważniejsze. Zależy mi na Waszym zadowoleniu i robię wszystko, byście podczas sesji czuli się komfortowo, dzięki temu zdjęcia wyjdą jak najlepiej.

2. Bezpośredniość, umiejętność nawiązywania kontaktów, otwartość

Bardzo ważne umiejętności, dzięki którym sesja przebiega w miłej atmosferze i na luzie. Każda sesja jest dla mnie inna. Przede wszystkim mam ogromną przyjemność poznawać fantastycznych ludzi, którzy mnie motywują i inspirują. To jest niesamowite w mojej pracy. Po raz pierwszy widzimy się na sesji. Jesteśmy osobami sobie obcymi, a ja Was proszę byście się przebrali, rozebrali… Pierwsze co robię, to przechodzę na Ty. Pierwsze lody przełamane 🙂 i możemy działać. Kolejna ważna kwestia, to rozmowa o tym na jakich ujęciach Wam najbardziej zależy, chwilkę rozmawiamy. Jak ma wyglądać sesja, jakie ujęcia się Wam podobają, jaki pakiet chcecie… Następnie, będę szczera i od razu zawsze za to przepraszam, bo mogę kogoś urazić, zadaję pytanie – czy macie jakieś kompleksy, co Was drażni w Was, na co zwrócić uwagę, co ukryć. W końcu jesteśmy kobietami, ja też mam mnóstwo kompleksów, nie lubię czegoś w sobie. To też nas zbliża, jesteście jeszcze bardziej otwarci. Czasem mam wrażenie jakbyśmy znali się od wielu lat i po raz kolejny się spotykamy. Najważniejsze jest by sesja przebiegła szybko, sprawnie i w miłej atmosferze. Na luzie.

3. Umiejętność słuchania

Podczas sesji ważna jest umiejętność słuchania. Lubię jak opowiadacie o pięknych i często osobistych historiach. Czuję się wyróżniona, że to właśnie mi je opowiadacie. Dzięki temu jeszcze lepiej poznaję moich gości. A historie są niesamowite… Z przyjemnością do nich wracam.

Na jednej z moich sesji były oświadczyny, innym razem przyjechaliście dzień bo zaręczynach i mogłam tą Waszą radość zatrzymać. A sama mogłam sobie przypomnieć jakie mi emocje w takiej chwili mi towarzyszyły :). Jestem już ponad 7 lat po ślubie i dzięki Wam mogłam sobie to wszystko przypomnieć i powspominać z mężem :). Jeśli się otwieracie zawsze Was słucham, to jest dla mnie bardzo ważne. Każde spotkanie z Wami jest dla mnie bardzo ważne.

4. Sesja ciążowa – kreatywność, spontaniczność, doświadczenie, otwartość, umiejętność wykorzystywania chwili

Praktycznie każda sesja mogłaby trwać dla mnie bez końca. Co chwila przychodzą mi do głowy nowe pomysły, nowe pozy… Każda sesja ciążowa jest dla mnie wyjątkowa i inna :). Podczas robienia zdjęć zawsze coś nowego pojawia się w mojej głowie 🙂. Nowy pomysł, koncepcja… W trakcie sesji moi modele są spontaniczni i robią coś zupełnie innego. Muszę zawsze być w gotowości, by uchwycić “ten moment”.

Dzięki doświadczeniu wiem jak ustawić przyszłą mamę. Jak już pisałam, każdy centymetr się liczy. Jak pokazuję podczas sesji wykonane zdjęcia, to modelki zawsze są zaskoczone, że taki mały szczegół może wiele zmienić.

5. Pasja, chęć ciągłego doskonalenia się – ciągły rozwój, głód wiedzy

To cechy, pasujące do wielu zawodów artystycznych. Najważniejszy jest głód wiedzy, głód ciągłego doskonalenia się, głód szukania.. Ważne jest, by nie stać w miejscu, by być jeszcze lepszym, robić jeszcze lepsze zdjęcia. Oglądam, obserwuję innych fotografów, czytam. Powiem szczerze, że Pinterest jest dla mnie skarbnicą inspiracji. Polecam ten serwis, tam jest niemalże wszystko. Jeśli szukacie inspiracje do kuchnia, wnętrz, DIY… Koniecznie zainstalujcie aplikację na telefon.

Uwielbiam oglądać również stare fotografie, z początku XX wieku. Są niesamowite, eleganckie, z klasą.

 

Zdjęcia – to nie tylko zrobione ładnie ujęcie, ważniejsze moim zdaniem jest to wszystko wokół. Dzięki wiedzy, pewnym umiejętnością, słuchaniu mogę sprawić, że jesteście otwarci i naturalni – a co za tym idzie mogę uchwycić to co jest najważniejsze – Wasze emocje, szczęście, miłość 🙂.

 

Zobacz moją ofertę – fotografia ciążowa oferta oraz koniecznie przeczytaj o moim projekcie – “Piękna Mama” (sesja brzuszek + maluszek)

 

Bądź na bieżąco, czekaj na ciekawe artykuły, zobacz jak pracuję oraz czym się interesuję poza fotografią

Polub mnie na fb – Anna Gajdzińska Photography

oraz obserwuj mnie na Instagramie – fotografannagajdzinska

 

Kilka ujęć z backstage: ( robione komórką 🙂 )

sesja ciążowa Szczecin

 

sesja ciążowa cechy fotografa

Więcej zdjęć z tej sesji możecie zobaczyć tutaj – sensualna sesja ciążowa

 

sesja ciążowa backstage

 

sesja ciążowa Szczecin fotograf

I zdjęcia jeszcze z powyższej sesji:

 

 

 

ciąża Szczecin ginekolog Szczecinginekolog Szczecin sesja ciążowa fotografia ciążowa Szczecin cechy dobrego fotografa Szczecin fotograf Szczecin sesja ciążowa Szczecin

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 11 = 16