Cechy dobrego fotografa – sesja ciążowa

Jakie są cechy dobrego fotografa? Na co powinien zwracać uwagę fotograf podczas sesji ciążowej? Piszę o moich doświadczeniach z pracy z klientami. Zapraszam

 

Mam ogromną przyjemność zaprosić Cię do polubienia mojej strony na fb – Anna Gajdzińska Fotograf

1. Cechy dobrego fotografa – umiejętność ustawienia modelki tak, by wyglądała jak najlepiej, najkorzystniej

Każda przyszła mama z brzuszkiem wygląda inaczej, inaczej przybiera na wadze… Kobiety mają swoje kompleksy i  często podczas sesji proszą, by coś ukryć. Dobry fotograf powinien wiedzieć jak to zrobić. Ja podczas swoich sesji mam już swoje triki i w odpowiedni sposób ustawiam modelkę i ukrywam w subtelny sposób niedoskonałości. Osobiście uważam, że warto pokazywać swoim modelom w miarę zdjęcia na bieżąco, dlaczego? Ponieważ wiemy co się podoba, a co nie, na co trzeba jeszcze bardziej zwrócić uwagę. Dodatkowo pokazywanie zdjęć na bieżąco zmniejsza dystans między modelami, a fotografem.

Na co trzeba zwracać uwagę podczas sesji? Najczęściej na ramiona, drugi podbródek, uda. Moim zadaniem jest to wszystko do ukrycia. Wystarczy obserwować.

 

2. Bezpośredniość, umiejętność nawiązywania kontaktów, otwartość

Po raz pierwszy widzimy się z klientami, najczęściej  na sesji. Jesteśmy osobami sobie obcymi. Co zrobić, by atmosfera była luźna? Przede wszystkim warto przejść na Ty. Pierwsze lody przełamane :). Ja na początku nie przechodzę od razu do sesji.Proponuję najpierw chwilkę porozmawiać, uzgodnić na jakich kadrach najbardziej zależy, jakie są kompleksy, jak ma wyglądać sesja. Dzięki rozmowom i podczas pokazywania zdjęć atmosfera robi się jeszcze bardziej luźna i sprawnie można przeprowadzić sesję. Czasami mam wrażenie, że ze swoimi klientami znamy się od lat. Dlatego polecam uważam, że takie podejście jest najlepsze

 

3. Cechy dobrego fotografa – umiejętność słuchania

Jak klienci przychodzą na sesję, to lubią opowiadać. I opowiadają i wszystkim. A najważniejsze są ich emocje. Warto słuchać i się na nich skupić. Ja osobiście czuję się wyróżniona, że mi zaufano i dzieli się swoim życiem. Mam ogromną przyjemność poznawania i słuchania historii, potrafi to wiele nauczyć. Na jednej z moich sesji były oświadczyny, innym razem przyjechaliście dzień po nich – po prostu super :).

 

4. Sesja ciążowa – kreatywność, spontaniczność, doświadczenie, otwartość, umiejętność wykorzystywania chwili

To są moim zdaniem bardzo ważne cechy. Praktycznie każda sesja mogłaby trwać dla mnie bez końca. Podczas sesji co chwila przychodzą mi do głowy nowe pomysły, nowe pozy… Są klienci wymagający i trzeba szukać nowych rozwiązań, nie iść na łatwiznę. Każda sesja jest inna, trzeba dopasowywać się do klienta, do tego jak wygląda i na jakich zdjęciach mu zależy. Trzeba pamiętać też, by pokazywać swój profesjonalizm, trzeba być pewnym, każda propozycja, pomysł musi mieć swoje poparcie w zdjęciach. Czasami niektóre ujęcia wychodzą nieoczekiwanie, dlatego trzeba cały czas być w gotowości, by uchwycić ten moment.

 

5. Pasja, chęć ciągłego doskonalenia się – ciągły rozwój, głód wiedzy

To cechy, pasujące do wielu zawodów artystycznych. Najważniejszy jest głód wiedzy. Ja cały czas szukam czegoś nowego, rozwijam się… Pragnę ciągle być lepsza… Oglądam, obserwuję innych fotografów, czytam. Powiem szczerze, że Pinterest jest dla mnie skarbnicą inspiracji. W jednym miejscu można oglądać prace fotografów z całego świata. Oglądam też zdjęcia polskich artystów, jaki jest ich klimat, jaka jest moda, jacy są sami fotografowie.

 

Zrobienie zdjęcia jest proste. Naciska się spust migawki i już mamy. Jednak posiadanie odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, cechy personalne sprawiają, że to co zostanie zrobione jest wyjątkowe i ma swoją historię. Klienci nie powinni być zadowoleni jedynie ze zdjęć, ale i z atmosfery jaka towarzyszyła im podczas samej sesji. Sesja powinna być przygodą i super doświadczeniem. Dzięki temu klienci wrócą do nas i to nie raz.

 

cechy dobrego fotografa cechy dobrego fotografa - sesja ciążowa Szczecin sesja ciążowa Szczecin cechy dobrego fotografa Szczecin, fotografai ciążowa fotografai ciążowa Szczecin cechy dobrego fotografa

sesja ciążowa Szczecin fotografai ciążowa Szczecin cechy dobrego fotografa

 

Więcej zdjęć z sesji ciążowej – Fotografia ciążowa Szczecin

Zapoznaj się z moją ofertą – fotograf Szczecin oferta , cena makijażu 140zł

Fotograf Szczecin kontakt – skontaktuj się ze mną

Zajrzyj do moich profili w social media:

Facebook – Anna Gajdzińska Photography

Instagram – @fotografannagajdzinska

YouTube – Fotograf Anna Gajdzińska

Polub mnie, obserwuj, subskrybuj. Pokażę Ci jak pracuję, jakie jest moje hobby poza fotografią, zmotywuję Cię, zainspiruję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

× 6 = 18